Under Armour
Under Armour står för spetskompetens inom tekniska sportkläder och erbjuder ett brett utbud av produkter för idrottare och sportentusiaster. Vår kollektion omfattar tekniska löpartröjor, French Terry-träningsbyxor, spiklösa golfskor och shorts för träning och fritid.
Varje Under Armour plagg integrerar innovativa teknologier som fuktavvisande material, 4-vägsstretch för rörelsefrihet och luktmotverkande behandlingar. Rival Terry-shorts förenar komfort och funktionalitet med slät French Terry på utsidan och ett mjukt foder, medan Drive Fade SL-golfskor erbjuder UA HOVR-dämpning och en spiklös sula för optimal greppförmåga.
Från gymmet till golfbanan, från löpning till vardagsträning, förser Under Armour dig med den tekniska utrustning som krävs för att möta alla idrottsutmaningar med konsekvent prestanda och varaktig komfort.
Under Armour-modeller
Utforska modellkollektionerna med det bredaste urvalet:
Under Armour-kategorier
Utforska urval efter produkttyp och målgrupp:
- Sportväskor Under Armour Dam
- Under Armour sportväskor herr
- Under Armour Dam Zip-tröjor
- Under Armour ziptröjor Herr
- Leggings Under Armour Dam
- Under Armour Shorts Dam
- Under Armour Herrshorts
- Under Armour dambyxor
- Under Armour Byxor Herr
- Polo Under Armour Herr
- Under Armour Golfskor Herr
- Kortärmad T-shirt Under Armour Dam
- Under Armour Herr Kortärmade T‑shirts
- Top Under Armour Dam
Meddela mig när min storlek kommer
Har fortfarande frågor?
Här är alla svar du letar efter
La collezione include maglie tecniche per running, pantaloni da ginnastica, pantaloncini per allenamento, scarpe da golf spikeless e abbigliamento per palestra, tutti progettati con tecnologie innovative per performance ottimali.
I pantaloncini Rival Terry presentano tessuto French Terry liscio all'esterno e morbido internamente, vita elasticizzata con coulisse, tasche laterali capienti e taglio 6'' sopra il ginocchio per libertà di movimento.
Le scarpe Drive Fade SL sono spikeless con suola UA Rotational Resistance per trazione solida, tomaia in microfibra ingegnerizzata traspirante e membrana impermeabile per affrontare diverse condizioni climatiche.
Le maglie utilizzano tessuti leggeri che allontanano il sudore e si asciugano rapidamente, con costruzione elasticizzata 4-way, pannelli in mesh strategici e trattamento anti-odore per comfort duraturo durante l'attività fisica.
Sì, la collezione include prodotti specifici per uomo e donna, come pantaloncini e maglie da uomo e pantaloni da ginnastica da donna, tutti progettati per vestibilità e performance ottimali.





